Metro Łódź- co można zrobić już dziś? Powstrzymać demontaż torów?















Już dziś bez wątpienia można uruchomić kursy obsługujące znaczną ilość przystanków miejskich kursujących tylko w godzinach porannego szczytu komunikacyjnego- na przykład kursujących w relacjach szczytowych- jak ta zaproponowana przez przewoźnika powyżej, obejmująca zmianę kierunku jazdy. Można uzupełniać ilość przystanków na sieci kolejowej całej aglomeracji.






Można zadbać o to aby nie rozbierano linii kolejowych regionu. Łódź- Zelów p. Łask


Apelujemy o powstrzymanie likwidacji linii kolejowej do Zelowa. Zlikwidowany został odcinek do Zelowa- Herbertowa. Wzywamy od odtworzenia brakującego odcinka torowiska i zorganizowanie stacji końcowej kolei pasażerskiej w Zelowie.

Wnosimy o wprowadzenie kursów spalinowych autobusów szynowych kursujących w relacji:

Opoczno- Tomaszów Mazowiecki- Łódź- Łask- Zelów, kursy byłyby przyspieszone na odcinku Tomaszów  Maz.- Łódź- Łask, pomijając mniejsze przystanki na tej trasie.


W związku z planami reaktywacji sieci kolejowej w Polsce badamy potencjalne linie kolejowe zdatne do wznowienia ruchu pasażerskiemu, w tym fragment linii Łódź- Zelów,a konkretnie odcinek Łask-Zelów.

Przed laty istniała również krótka linia do Zelowa, łącząca Zelów z Łodzią p. Łask, czy została ona już rozebrana? Można znaleźć informację iż odnoga do Zelowa został rozebrana przez PKP, jeździły tutaj pociągi torwarowe. Stacja końcowa znajdowała się w Zelowie - Herbertowie. Tutaj kończyła swój bieg długa linia (bocznica) z Łasku.


Szlak Łask - Zelów (4)

Szlak Łask - Zelów (6)

Szlak Łask - Zelów (5)

Szlak Łask-Zelów (3)

Na terenie woj. Łódzkiego istnieją potencjalne linie kolejowe zdatne do wznowienia ruchu pasażerskiego, w tym fragment linii Łódź- Zelów,a konkretnie odcinek Łask-Zelów.

Szlak Łask - Zelów (8)


Szlak Łask - Zelów (7)

Herbertów – dawna kolejowa stacja towarowa w Zelowie, w dzielnicy Herbertów, w gminie Zelów, w powiecie bełchatowskim, w województwie łódzkim. Została wybudowana na przełomie lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych ubiegłego wieku[1].

Przypisy

  1. Komunikacja i struktura gminy (pol.). Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Buczek. [dostęp 2013-09-12].
 opr. na podstawie wikipedii i kolej.one.pl




Komentarze

Popularne posty