Inicjatywa przywrócenia przystanków kolejowych w Regnach: apel do PKP PLK

Problem i Propozycja

Adam Fularz, dziennikarz lokalnego portalu, zainicjował apel do Polskich Linii Kolejowych S.A. (PKP PLK) w Łodzi o rozważenie włączenia do sieci kolejowej dwóch nieużywanych przystanków w Regnach.

Szkic przystanków

Zwrócił się także do UMWŁ z wnioskiem o uruchomienie próbnych kursów na trasie łączącej Tomaszów Mazowiecki, Piotrków Trybunalski oraz Radomsko, co miałoby kluczowe znaczenie dla poprawy dostępności komunikacyjnej lokalnych społeczności.

Szkic proponowanej nowej linii ŁKA


Kontekst lokalny

Przystanek kolejowy w Regnach, który przeszedł dekadę temu prace konserwacyjne, wzbudził zainteresowanie mieszkańców i internautów pytających o przyszłe plany związane z tym miejscem. Fularz proponuje, by przystanek ten stał się częścią małego centrum przesiadkowego, tworząc dogodne połączenie "peron w peron" z autobusami ŁKA, co umożliwiłoby efektywną komunikację w kierunku centrum Budziszewic oraz okolicznych wsi.

Fot. Przystanek po naprawie ok. 10 lat temu, wg bazakolejowa.pl


Drugi przystanek

Drugi przystanek, zlokalizowany przy linii kolejowej nr 25, również jest nieczynny. Fularz sugeruje jego ponowne otwarcie jako przystanku na żądanie pod nazwą "Regny Os. Robotnicze". Działanie to miałoby na celu zwiększenie dostępności transportowej dla mieszkańców lokalnych osiedli robotniczych.

Wsparcie fotograficzne

Fularz dołączył do swojego wniosku zdjęcia obrazujące obecny stan przystanków, co ma na celu zilustrowanie potencjalnych miejsc na przystanki oraz podkreślenie, że infrastruktura jest gotowa do ponownego wykorzystania. Zdjęcia te stanowią dowód na dawne prace remontowe, które mogą sugerować, że przystanki mogą zostać szybko przygotowywane do ponownego uruchomienia.

Stan obecny wg portalu bazakolejowa.pl, miniatura / fragment zdjęcia autora p. Bartosza M.


Komunikacja z władzami

W swojej korespondencji, Fularz wyraża gotowość do podjęcia działań prawnych, jeśli odpowiednie władze nie zajmą się sprawą. Zwrócił się także do władz gminy. To podkreśla pilność sytuacji oraz determinację lokalnych mediów w dążeniu do rozwiązania problemów komunikacyjnych regionu.

Potencjalne skutki

Przywrócenie funkcjonowania tych przystanków może znacząco wpłynąć na poprawę mobilności mieszkańców, redukcję czasu przejazdów i zwiększenie atrakcyjności lokalnego transportu publicznego. Jest to kwestia nie tylko komfortu, ale także ekonomicznego i społecznego rozwoju regionu.

Podsumowanie

Inicjatywa ta wskazuje na istotną rolę transportu kolejowego w kształtowaniu dostępności i spójności przestrzennej w regionach. Dyskusja o przystankach w Regnach może być impulsem do szerszych zmian w polityce transportowej, które będą odpowiadać na rzeczywiste potrzeby mieszkańców.


opr.SztucznyCzat

Komentarze